Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Sprawdź politykę prywatności.

Zosia Samosia – Nissan PIVO3

Newsy - 1 grudnia 2011

Wśród całej masy prototypów wystawionych na trwającym od wczoraj salonie w Tokio znalazł się Nissan PIVO 3 – niewielki samochód elektryczny z wielkim potencjałem technologicznym.

Pod nadwoziem o skromnej długości (3 metry), ale pokaźnej wysokości udało się wygospodarować wnętrze dla 3 osób. Fotele umieszczone w układzie 1+2 obszyto skórą, a przed kierowcą zamontowano minimalistyczny kokpit z zaawansowaną elektroniką.

Charakterystycznym elementem PIVO 3 jest system Automated Valet Parking, dzięki któremu na specjalnych parkingach auto samo znajduje wolne miejsce, samo parkuje, samo się ładuje, a nawet samo przyjeżdża do właściciela, gdy ten przywoła pojazd przy pomocy telefonu komórkowego. Na dojazd do pracy – w sam raz.

Manewrowanie koncepcyjnym Nissanem wspomaga dodatkowo układ 4 kół skrętnych, który pozwala zawrócić niemal w miejscu. Co ciekawe, Nissan uważa, że tak skonstruowany prototyp jest bliski autu produkcyjnemu.

Komentarze (0)

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do tego wpisu.

Dodaj komentarz