Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Sprawdź politykę prywatności.

Zdaniem kobiet samochody elektryczne są przyszłością!

Newsy - 16 lipca 2012

TNS Polska na zlecenie Renault Polska przeprowadziło badania, które miały dać ogląd na stosunek Polek i Polaków do samochodów elektrycznych. Okazało się, że aż 90% kobiet uważa, że ta gałąź motoryzacji w przyszłości zawładnie rynkiem i dzięki swoim niezaprzeczalnym zaletom samochody elektryczne zastąpią – wciąż jeszcze dziś bardziej popularne – pojazdy spalinowe

Entuzjastyczne prognozy Polek spowodowane są licznymi atutami samochodów elektrycznych. Najwięcej kobiet, bo aż 48%, za główną ich zaletę uznało wyeliminowanie emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Ze zdaniem tych Pań zgadza się 41% mężczyzn. Wyniki te świadczą o wysokiej świadomości ekologicznej Polaków. Potwierdzają to także dodatkowe odpowiedzi ankietowanych, z których wyłania się obraz dbającego o środowisko społeczeństwa – osoby, którym zależy na ekologicznym aucie, dbają także o inne aspekty ochrony środowiska, 87% z nich segreguje śmieci, 76% nie używa jednorazowych toreb, a 92% dba o małe zużycie wody i prądu.

Okazało się także, że dla kobiet istotnym czynnikiem wpływającym na komfort jazdy jest brak zapachu spalin i benzyny. 44% kobiet uważa, że jazda bez niezdrowych woni podnosi walory samochodów elektrycznych. Mężczyźni wykazują mniejszą wrażliwość na zapachy, gdyż podobnej odpowiedzi udzieliło tylko 27% panów. Co ciekawe wyniki kształtują się odmiennie, jeśli chodzi o wytwarzany przez samochody hałas. Można wysnuć wnioski, że mężczyznom bardziej przeszkadza uliczny harmider, gdyż 35% Polaków uznało, redukcję hałasu w samochodach elektrycznych za ważną zaletę (w porównaniu do 20% kobiet).

Oczywiście samochody przyszłości wzbudzają także pewne obawy wśród ankietowanych. Ponad połowa mężczyzn i 38% kobiet uważa, że zasięg kilometrów, możliwy do pokonania na jednym ładowaniu akumulatorów, jest niewystarczający na ich potrzeby, przy czym 63% panów i 88% pań nie przejeżdża w ciągu dnia więcej niż 60 kilometrów. Oznacza to, że Renault zaspokoi potrzeby klientów z dużą nadwyżką, ponieważ według danych francuskiego producenta samochody, które pojawią się w niedługim czasie w sprzedaży mogą pokonać średnio 180 kilometrów bez potrzeby ładowania.

Wiele kobiet przeraża fakt obcowania z energią elektryczną. Aż 27% Polek obawia się porażenia prądem podczas codziennej eksploatacji samochodów elektrycznych. Zbigniew Kowalski, dyrektor projektu Samochody Elektryczne uspokaja: Przeprowadzono liczne testy, by upewnić się, że użytkowanie aut elektrycznych jest bezpieczne. Nie ma ryzyka porażenia prądem.

We wrześniu tego roku Renault planuje wprowadzić na polski rynek dwa nowe modele samochodów elektrycznych: Renault Fluence Z.E. oraz Renault Kangoo Z.E. Fluence Z.E. Rok 2013 przyniesie z kolei premierę Twizy – czterokołowego pojazdu elektrycznego ze stajni Renault.

Komentarze (0)

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do tego wpisu.

Dodaj komentarz