Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Sprawdź politykę prywatności.

Zaskakujący prototyp z Chorwacji

Newsy - 19 września 2011

Prototypem Concept-One pokazanym na Frankfurt Motor Show 2011, specjaliści z chorwackiego Rimac Automobili zaskoczyli z pewnością niejednego przedstawiciela renomowanego producenta aut sportowych. Dlaczego?

Po pierwsze dlatego, że Concept-One wygląda wręcz fantastycznie. Po jego nadwoziu od razu rozpoznamy, że mamy do czynienia z supersamochodem, a mimo to nie prezentuje się ono przesadnie agresywnie. Również wnętrze, projektowane we współpracy z byłymi designerami Pininfariny, wygląda atrakcyjnie, w czym zasługa zarówno samego projektu kokpitu, jak i ekskluzywnych materiałów wykończeniowych.

Drugim powodem, dla którego uznane marki powinny poważnie traktować prototyp Rimaca jest zastosowana w nim technologia. Do wprawiania auta w ruch posłużyły cztery silniki elektryczne rozwijające łącznie 1088 KM i 3800 Nm. Pozwalają one przyspieszyć od 0 do 100 km/h w niecałe 3 sekundy i osiągnąć ponad 300 km/h. Akumulator gromadzący energię do silników umożliwia z kolei przejechanie 600 km na jednym ładowaniu.

Wbrew oczekiwaniom zapewne wielu z Was, Concept-One nie jest prototypem, który pozostanie jedynie (bardzo efektownym) eksponatem. Rimac Automobili planuje wyprodukować 88 sztuk chorwackiego superauta, a pierwsze egzemplarze dostarczyć do klientów w 2013 roku.

Komentarze (0)

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do tego wpisu.

Dodaj komentarz