Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Sprawdź politykę prywatności.

Volkswagen up! odsłonięty w wersjach seryjnych i studyjnych

Newsy - 19 września 2011

Długo zapowiadany i gorąco oczekiwany następca Volkswagena Foxa doczekał się dziś swojej światowej premiery. Miejski up! – bo o nim mowa – stał się jedną z największych gwiazd tegorocznej edycji targów IAA we Frankfurcie.

Do najważniejszych cech najmniejszego z Volkswagenów zaliczymy mikroskopijne wymiary zewnętrzne (długość wynosi 3,54 metra), maksymalne wykorzystanie przestrzeni we wnętrzu, niewielkie zapotrzebowanie na paliwo (silnik BlueMotion 60 KM spala zaledwie 4,2 l/100 km), jak i wysoki poziom bezpieczeństwa.up! zawita do polskich salonów sprzedaży w styczniu przyszłego roku. Nie wiemy, ile dokładnie będzie kosztować, ale Volkswagen zdradził, że w Niemczech cena kształtować będzie się poniżej 10.000 EUR (43.600 PLN). W ofercie samochodu znajdzie się mnóstwo opcji pozwalających na indywidualizację danego egzemplarza.

Warto wspomnieć, że u boku kilku wersji modelu up! przygotowanych do produkcji seryjnej na wystawie we Frankfurcie Volkswagen zaprezentował również kilka odmian prototypowych, które mają mniejsze lub większe szanse na wejście do produkcji.

Na stoisku niemieckiej marki pojawiło się w sumie sześć studyjnych wariantów nowego „malucha”:

– buggy up! przeznaczony do pokonywania plażowych wydm
– up! azzurra sailing team stworzony do spędzana czasu nad morzem
– cross up! zaprojektowany do miejskiej dżungli (co istotne, z nadwoziem 5-drzwiowym)
– GT up! opracowany z myślą o jeździe autostradowej
– eco up! przygotowany do bicia rekordów w niskim spalaniu
– e-up! wyposażony w zero-emisyjny układ napędowy

Komentarze (0)

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do tego wpisu.

Dodaj komentarz