Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Sprawdź politykę prywatności.

Urodzinowy Volkswagen Golf GTI

Newsy - 11 maja 2011

Golf GTI obchodzi w tym roku swoje 35. urodziny. Z tej okazji, Volkswagen postanowił sprezentować swojemu kompaktowemu hot-hatchowi nową wersję.

Edition 35, bo tak nazywa się jubileuszowa odmiana, na tle standardowego GTI wyróżnia się z zewnątrz specjalnie przygotowanymi alufelgami, przyciemnionymi kloszami świateł, przyciemnionymi szybami, czarnymi obudowami lusterek bocznych, czarnym grillem oraz emblematami „35” zdobiącymi przednie nadkola.

Pod karoserią znajdziemy zaś unikalną tapicerkę foteli, dźwignię zmiany biegów zakończoną drążkiem w kształcie piłeczki golfowej, a także oznaczenia „35” umieszczone na oparciach siedzeń i listwach progowych.

Aby należycie uczcić 35-lecie swojego „gorącego” hatchbacka, Volkswagen zdecydował się też na modernizacje mechaniczne. Dzięki nim, pracujący pod przednią klapą 2-litrowy, turbodoładowany „benzyniak” jest w stanie dostarczyć 235 zamiast standardowych 210 KM mocy.

W Niemczech, Golf GTI Edition 35 dostępny jest już na zamówienie w cenie 30.425 € (120.000 PLN). Oficjalny debiut modelu zaplanowano na 1 czerwca (auto zostanie pokazane na tegorocznej wystawie Worthersee GTI), a pierwsze dostawy do klientów – na połowę czerwca.

Komentarze (0)

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do tego wpisu.

Dodaj komentarz