Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Sprawdź politykę prywatności.

Unikat z Maranello – Ferrari Super America 45

Newsy - 5 maja 2011

Choć absolutnie wszystkie auta, które wyjeżdżają z fabryki Ferrari w Maranello zasługują na miano pojazdów egzotycznych, najbardziej unikatowe są te wyprodukowane w nakładzie jednej sztuki, na specjalne zamówienie (niewyobrażalnie bogatego) klienta.

Włoski producent ekskluzywnych superaut ma już na swoim koncie sporo „jednorazowych” modeli, a już niebawem do grona dołączy kolejny. Mowa o modelu Super America 45, który ujrzy światło dzienne 20 maja, podczas wystawy Concorso d’Eleganza Villa d’Este.

Szczegóły na temat nowego Ferrari są ograniczone, wiemy jednak, że „45-ka” została zaprojektowana i skonstruowana przez specjalistów z Pininfariny na zlecenie klienta z Nowego Jorku. Jeśli chodzi o dane techniczne, wiemy, że samochód otrzymał nadwozie typu cabrio oraz 6-litrową jednostkę napędową.

Super America 45 nie jest oczywiście autem zbudowanym „od zera”, a super-ekskluzywną wersją jednego z obecnych przedstawicieli włoskiej firmy. Być może samochód został skonstruowany w oparciu o podzespoły modelu SA Aperta – otwartej, limitowanej wersji „599-ki”. Wszystkiego dowiemy się już niebawem.

Komentarze (0)

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do tego wpisu.

Dodaj komentarz