Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Sprawdź politykę prywatności.

Toyota powraca do walki na Le Mans z hybrydą

Newsy - 19 października 2011

Toyota oficjalnie zapowiedziała wielki powrót na trasę słynnego 24-godzinnego wyścigu na Le Mans. Pojawi się tam w przyszłym roku z zupełnie nowym modelem wyścigowym.

Na szczegóły dotyczące supersportowego auta Toyoty będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, ale już teraz wiemy, że samochód wyposażony zostanie w napęd hybrydowy skonstruowany według specyfikacji LMP1, a jego opracowaniem zajmie się niemiecki oddział Toyota Motorsport z siedzibą w Kolonii.

Wytrzymałościowy wyścig na torze Le Mans to jednak niejedyne zawody, na których będzie startować benzynowo-elektryczny bolid japońskiej marki. Auto będzie można oglądać także na innych wyścigach z cyklu FIA World Endurance Championship.

Wprowadzenie napędu hybrydowego w samochodzie wyścigowym na Le Mans Toyota opisuje jako „zupełnie nowe wyzwanie” w tej dziedzinie. Jako światowy potentat w modelach spalinowo-elektrycznych, azjatycki producent chce pokazać, że tego typu auta wcale nie muszą być jedynie praktyczne i ekologiczne – mogą także z powodzeniem służyć do szybkiej jazdy po torze.

Komentarze (0)

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do tego wpisu.

Dodaj komentarz