Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Sprawdź politykę prywatności.

Toyota FT-86 II Concept odsłonięta w Genewie

Newsy - 3 marca 2011

Już w styczniu Toyota zapowiedziała, że pokaże na tegorocznym salonie Geneva Motor Show drugie wcielenie prototypu FT-86. Konceptowi prezentowanemu od wczoraj na szwajcarskiej wystawie bliżej do modelu produkcyjnego.

Projektanci Toyoty FT-86 II Concept wyróżnili nowe studium drobnymi, acz licznymi modernizacjami wizualnymi. Przód zyskał nowe reflektory oraz agresywniej wystylizowany zderzak ozdobiony po obu stronach zestawem diod LED. Boczna część nadwozia zyskała natomiast zmienioną linię szyb, przeprojektowane progi, dyskretne wloty powietrza umieszczone w przednich nadkolach oraz zmodernizowane lusterka i klamki. Z tyłu pojawił się zaś inaczej wyprofilowany zderzak z potężniejszym dyfuzorem, zmienione oświetlenie oraz niewielki spojler klapy bagażnika.

W efekcie wprowadzonych poprawek stylistycznych, nadwozie sportowego coupe Toyoty stało się mniej eleganckie, za to znacznie bardziej agresywne. Jak będzie wyglądać auto przygotowane do produkcji seryjnej, tego jak na razie nie wiemy. Wiemy jednak, że model seryjny bardziej przypominać będzie drugi prototyp.Z oficjalnych danych producenta możemy dowiedzieć się, że FT-86 II Concept mierzy 4235 mm długości, 1795 mm szerokości i 1270 mm wysokości, co oznacza, że jest delikatnie krótsze, nieco węższe, ale i znacznie niższe od Volkswagena Scirocco (jego wymiary to odpowiednio 4256x1810x1404 mm).

Pod maską sportowego modelu Toyoty pracuje silnik typu bokser, który sprzężony jest z 6-stopniową, ręczną skrzynią biegów oraz napędem tylnym.

Komentarze (0)

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do tego wpisu.

Dodaj komentarz