Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Sprawdź politykę prywatności.

Smart prezentuje koncept z napędem elektrycznym

Newsy - 10 stycznia 2012

Oferta Smarta wygląda obecnie bardzo skromnie, jednak wszystko wskazuje na to, że w najbliższych latach sytuacja ta ulegnie zmianie. Sugerują to coraz kolejne prototypy serwowane nam przez niemiecką markę.

Najnowsze studium prezentowane jest na targach samochodowych w Detroit. Publiczność amerykańskiej wystawy może przyjrzeć się konceptowi for-us, który prezentuje nam, jak mógłby wyglądać Smart w wersji pick-up.

Stylistyką nadwozia nowy prototyp nawiązuje co prawda do konceptów forspeed i forvision, ale prezentuje się znacznie bardziej „bojowo”. Zasługa w tym nie tylko typu karoserii, ale także wysokiego prześwitu, potężnych kół i (pseudo)osłon podwozia.

Jak na Smarta, for-us jest całkiem sporym autem – mierzy 3547 mm długości, 1506 mm szerokości i 1701 mm wysokości. Dzięki temu, za 2-osobową kabiną pasażerską udało się wygospodarować całkiem pojemny luk ładunkowy (z którego korzysta się otwierając elektrycznie sterowaną klapę).

W napędzie małego pick-up’a znalazł się układ znany ze Smarta fortwo electric drive. Koła wprawia w ruch silnik elektryczny, który rozwija 75 KM i 130 Nm, a energię czerpie z baterii litowo-jonowej o pojemności 17,6 kWh. Samochód może rozpędzić się do 120 km/h.

Komentarze (0)

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do tego wpisu.

Dodaj komentarz