Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Sprawdź politykę prywatności.

Skoda Citigo sfilmowana w mieście i na trasie

Historia marek - 3 listopada 2011

Najmniejsza propozycja Skody, model Citigo, zawita do polskich salonów sprzedaży dopiero latem, ale już teraz auto możemy oglądać na oficjalnym video.

Najmniejsza propozycja Skody, model Citigo, zawita do polskich salonów sprzedaży dopiero latem, ale już teraz auto możemy oglądać na oficjalnym video.Kilkuminutowy filmik pozwala nam przyjrzeć się małej Skodzie z bliska i z zewnątrz, i od środka. Jak widać, Citigo nie jest motoryzacyjnym dziełem sztuki – zarówno sama bryła, jak i poszczególne detale mają proste, „kwadratowe” kształty.Niezbyt urodziwa sylwetka ma jednak swoje zalety w postaci wystarczająco przestronnej kabiny pasażerskiej oraz całkiem pojemnego bagażnika (251 litrów to dobry wynik dla segmentu A). Podobnie jak całe wnętrze, kokpit kierowcy cechuje prostota i ergonomia.Paleta silnikowa czeskiego „malucha” objęła 1-litrowe, 3-cylindrowe silniki benzynowe o mocy 60 i 75 KM. Ich największym atutem jest niskie zużycie paliwa – w zależności od odmiany, średnie spalanie wynosi 4,2-4,7 l/100 km.Oprócz Citigo, VW Group oferować będzie także dwa inne modele opracowane na tej samej bazie technicznej – Volkswagena up’a! oraz Seata Mii.

Komentarze (0)

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do tego wpisu.

Dodaj komentarz