Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Sprawdź politykę prywatności.

Seat inwestuje w ekologiczne technologie

Newsy - 15 listopada 2011

Seat planuje rozszerzyć swoją ofertę o kolejne propozycje z linii modelowej "Ecomotive". Tym razem nie mamy jednak na myśli kolejnych aut z małym dieslem czy systemem start-stop, bo hiszpański producent zamierza pójść o krok dalej.

Na 2015 rok Seat zapowiedział wprowadzenie na rynek modeli hybrydowych i elektrycznych. Dlaczego firma zdecydowała się na wykorzystanie dwóch eko-technologii? „Klienci oczekują bardziej zrównoważonej formy mobilności, ale ich potrzeby są różne. Dlatego uważamy, że równoległe strategie rozwoju dwóch różnych technologii pozwolą Seatowi najlepiej dostosować się do ich potrzeb.” – powiedział James Muir, prezes firmy.

Choć do 2015 roku pozostał jeszcze szmat czasu, Seat zdecydował się już teraz zapowiedzieć swoje nowe przyjazne środowisku modele. W tym celu przygotował dwa prototypy – Altę XL Ecomotive Electric oraz Leona TwinDrive.

Pierwszy model wyposażony jest – jak sama nazwa wskazuje – w napęd elektryczny. W napędzie tym znalazł się silnik rozwijający 115 KM i 270 Nm oraz baterie umieszczone pod tylnymi siedzeniami i podłogą bagażnika. Podczas, gdy motor umożliwia rozpędzenie się do 135 km/h, akumulatory pozwalają przejechać na jednym ładowaniu 135 km. Auto ma ogniwa fotowoltaiczne na dachu oraz zaawansowany system rekuperacji.

Również w przypadku drugiego modelu – Leona TwinDrive – nazwa sugeruje nam koncepcję napędu, jaką zastosowano w samochodzie. Silnik spalinowy współpracuje w nim z dodatkową jednostką elektryczną, która gwarantuje obniżenie zużycia paliwa do 1,7 l/100 km oraz emisji CO2 do 39 g/1 km. Auto potrafi rozpędzić się do 170 km/h.

Komentarze (0)

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do tego wpisu.

Dodaj komentarz