Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Sprawdź politykę prywatności.

Renaultsport niezależną marką?

Newsy - 21 marca 2011

Jeszcze do niedawna wszystko wskazywało na to, że Renault wyróżni swoje sportowe modele wskrzeszając nazwę Alpine. Najświeższe internetowe spekulacje wskazują jednak, że zamiast tego, francuska firma stworzy osobną markę Renaultsport z niezależną linią modelową.

„Renaultsport jest kluczem do strategii Renault.” – powiedział Beatrice Fouche, menedżer produktów Renault, w rozmowie przeprowadzonej dla Autocar. „Ma już doskonałą renomę i jest postrzegana przez niektórych właścicieli jako marka sama w sobie, a my możemy dalej ją rozwijać.”

Choć francuski producent nie ujawnił jakichkolwiek szczegółów na temat gamy modelowej Renaultsport, portal Autocar zasugerował, że do oferty trafią trzy auta, w tym produkcyjny odpowiednik prototypu DeZir, przedstawionego na ubiegłorocznym autosalonie w Paryżu.Nieoficjalnie wiemy, że seryjna odmiana DeZira otrzyma nadwozie typu roadster, będzie napędzana 2-litrowym, turbodoładowanym silnikiem benzynowym (o mocy około 200 KM), a jej cena wyniesie mniej więcej 30 tysięcy funtów (140 tysięcy złotych).

Komentarze (0)

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do tego wpisu.

Dodaj komentarz