Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Sprawdź politykę prywatności.

Pytania na biegu – Katarzyna Cynke

Pytania na biegu - 22 lutego 2011

"Za pierwszym razem egzaminator oblał mnie gdy zatrzymałam się, by przepuścić przechodzącego przez ulicę gołębia"
Aż osiem biegów mogą mieć współczesne samochody. Tyle samo zdań
może wystarczyć, by "rozszyfrować" kobietę za kierownicą.

Katarzyna Cynke, aktorka

Jeździ… czarną kią picanto z silnikiem diesla.
Prawo jazdy ma od… około 8 lat.
Zdobyła je za drugim podejściem.

– Za pierwszym razem egzaminator oblał mnie gdy zatrzymałam się, by przepuścić przechodzącego przez ulicę gołębia – mówi Katarzyna Cynke, odtwórczyni roli podkomisarz Alicja Szymczyszyn z serialu Oficer,

– Trzy słowa, które najlepiej charakteryzują mnie za kierownicą…
…szybkość, życiowa werwa i spryt, których na co dzień,na dwóch nogach, niestety trochę mi zbywa

– Trzy rzeczy, bez których nie ruszam w trasę…
…lubię mieć ze sobą ulubioną, zazwyczaj energetyzującą muzykę, herbatę z imbirem w termosie – dla poczucia,że zabrałam ze sobą kawałek domowego ciepła i- latem konieczne okulary przeciwsłoneczne, a zimą – skórzane rękawiczki gwarantujące jako takie ciepło i dobrą przyczepność do kierownicy

– Za jakim autem poszłabyś do piekła?
-Za każdym terenowym, uwielbiam auta-czołgi,auta- pancerniki z wielkimi kołami, siedzi się w nich wyżej, jest lepsza widoczność, dają poczucie bezpieczeństwa i wrażenie większej kontroli nad wszystkim

– Kiedy wkurzam się prowadząc auto, to…
… jak przystało na efemeryczną niewiastę, klnę ma czym świat stoi.

– Mój pierwszy dzień za kółkiem…
…nie pamiętam dokładnie. Myślę, że czułam wtedy niemały strach, ale także rosło we mnie, bardzo skądinąd przyjemne, poczucie wkraczania w dorosłość.

– O czym najczęściej myślisz, gdy prowadzisz?
-Często niestety myślę o sprawach przyziemnych,o codziennych troskach i obowiązkach, ale też zdarza mi się niekiedy, zwłaszcza w dłuższej trasie, czuć tę,wysławianą już w wielu filmach i książkach, czystą, niczym nieskrępowaną wolność, niezależność, ekscytację na myśl o zbliżającej się przygodzie.

– Czego masz w samochodzie za dużo?
– Zdecydowanie wszystkiego. Jestem zwolenniczką zasady, że to samochód jest dla ciebie, a nie ty dla samochodu, więc w moim wehikule można znaleźć kredki,pudełka po kremach, setki parasolek, zużyte chusteczki, kapcie, ubrania, smycze dla psów, plastikowe sztućce, różnej maści butelki,pełne i puste. Krótko mówiąc -dla każdego coś miłego.

– Co robisz, gdy podczas jazdy przebijesz oponę?
– Kiedyś pewnie usiadłabym na trotuarze i zaniosłabym się płaczem w swej kobiecej eterycznej bezradności, a dziś po prostu tę przebitą oponę wymieniam na nieprzebitą.

Komentarze (0)

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do tego wpisu.

Dodaj komentarz