Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Sprawdź politykę prywatności.

Prototyp hybrydowego Subaru na rok 2013

Newsy - 11 listopada 2011

Produkcyjna wersja długo oczekiwanego coupe BRZ to niejedyna nowość, jaką Subaru szykuje na tegoroczne targi samochodowe w Tokio. W swojej ojczyźnie, japoński producent odsłoni też prototyp Advanced Tourer Concept.

Nowe studium jest rozwinięciem modelu Hybrid Tourer Concept pokazanego dwa lata temu, a jednocześnie zapowiedzią nowego auta z napędem hybrydowym, które wejdzie do produkcji seryjnej w 2013 roku.

Swoim wyglądem Advanced Tourer Concept wyraźnie przypomina swojego studyjnego poprzednika. Samochody te łączy też koncepcja napędu – z silnikiem typu bokser wspomaganym jednostką elektryczną.

W napędzie znalazł się 1,6-litrowy bokser wspomagany turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem paliwa oraz motor elektryczny o nieujawnionych parametrach. Całość współpracuje z typowym dla Subaru symetrycznym napędem obu osi.

Skomplikowany układ napędowy umożliwia jazdę z niskimi prędkościami w trybie wyłącznie elektrycznym oraz odzyskiwanie energii kinetycznej z hamowania. Osiągów zapewnianych przez auto niestety nie znamy.Wiemy za to, że nowe Subaru otrzymało ulepszoną odmianę systemu EyeSight, który wykorzystując układ kamer ostrzega kierowcę o zbliżaniu się do przeszkód na drodze.

Komentarze (0)

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do tego wpisu.

Dodaj komentarz