Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Sprawdź politykę prywatności.

Praktyczne pudełko – Honda N BOX

Newsy - 7 grudnia 2011

Podczas, gdy my, Europejczycy życzymy sobie samochodów o wyrafinowanej, dynamicznej linii nadwozia, Japończycy upodobali sobie samochody o aparycji pudełka na kołach. Nie wyglądają one zbyt pięknie, ale mają jedną niepodważalną zaletę – są bardzo praktyczne.

Praktyczność to drugie imię nowej Hondy N BOX, której oficjalna premiera odbyła się podczas trwających od środy targów samochodowych w Tokio. Model ten cechuje wysokie i wąskie nadwozie naszkicowane przy pomocy ekierki oraz prosto urządzone, ale za to przestronne wnętrze. Funkcjonalność auta znacznie podnoszą przesuwne drzwi boczne.

W układzie napędowym nowej Hondy znalazł się 0,66-litrowy silnik benzynowy (dostępny w wersji bez lub z turbodoładowaniem), bezstopniowa skrzynia biegów oraz napęd na przednie lub tylne koła. Parametry jednostki napędowej, osiągi czy zużycie paliwa nie zostały ujawnione.

Ciekawym gadżetem, który znalazł zastosowanie w modelu N BOX jest układ lusterek wykorzystujący szereg zwierciadeł zewnętrznych i wewnętrznych do usprawnienia parkowania równoległego i parkowania tyłem. Schemat działania układu przedstawiają obrazki, które możecie oglądać poniżej.

Komentarze (0)

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do tego wpisu.

Dodaj komentarz