Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Sprawdź politykę prywatności.

Porsche Semper Vivus, czyli genewska eko-niespodzianka

Newsy - 28 lutego 2011

Jeżeli myślicie, że samochody hybrydowe to wymysł współczesnej motoryzacji, to polecamy Wam wybrać się na marcowe targi samochodowe w Genewie. Dlaczego? Porsche zaprezentuje tam pierwszy na świecie samochód z napędem benzynowo-elektrycznym, pochodzący z roku… 1900.

Stoisko słynnej marki ze Stuttgartu ozdobi 111-letni Semper Vivus, który został pieczołowicie odrestaurowany przez Muzeum Porsche. Auto, pamiętające czasy Ferdinanda Porsche, odzwierciedlać będzie bogate doświadczenie firmy w budowie aut hybrydowych.

Warto zaznaczyć, że Semper Vivus będzie niejedyną hybrydą, jaką Porsche odsłoni na szwajcarskich targach. Swojej oficjalnej premiery doczeka się Panamera S Hybrid, na stoisku pojawi się też wyścigowy prototyp 918 RSR Concept. Wśród pozostałych modeli znajdzie się ponadto Cayman R, Boxster S Black Edition i „911-ka” Black Edition.

Komentarze (0)

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do tego wpisu.

Dodaj komentarz