Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Sprawdź politykę prywatności.

Porsche Boxster na prąd wyjeżdża na ulice

Newsy - 16 lutego 2011

W dobie technologii przyjaznych środowisku naturalnemu, producenci samochodów starają się jak najbarwniej zaprezentować swoje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie ekologii. Ale nie zawsze…

Porsche, które ma już na swoim koncie trochę eko-modeli, postanowiło pójść nieco „pod prąd” i odsłoniło prototyp elektrycznego Boxstera E bez zbędnych fanfar. Krótka informacja w języku niemieckim oraz jedno zdjęcie to wszystko, czym podzielił się z nami niemiecki producent.

Zapoznając się z komunikatem prasowym Porsche, dowiemy się, że firma przygotowała trzy egzemplarze prototypowego Boxstera na prąd, które zostaną poddane długotrwałym testom na drogach Stuttgartu i okolicy. Poprzez te badania, Porsche chce przekonać się, jak wersja „E” sprawuje się w codziennym użytkowaniu.

Niestety, szczegóły techniczne na temat „zielonej” odmiany Boxstera są mocno ograniczone. Wiemy jedynie tyle, że napęd tego modelu stanowią dwa silniki elektryczne generujące łącznie 245 KM oraz litowo-jonowe baterie o pojemności 29 kWh. Pod względem osiągów, wariant E ma być porównywalny z Boxsterem S, który przyspiesza do „setki” w 5 sekund i osiąga 274 km/h.

Komentarze (0)

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do tego wpisu.

Dodaj komentarz