Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Sprawdź politykę prywatności.

Polskie auto elektryczne wiosną w sprzedaży?

Newsy - 23 listopada 2011

Polskiej branży motoryzacyjnej daleko do światowych liderów w dziedzinie samochodów, ale sytuacja ta powoli ulega poprawie. A to za sprawą m.in. Arrinery, która szykuje superauto, jak również Rometa, który prowadzi prace nad małym pojazdem elektrycznym.

Electric, Economic, Ecologic, Easy, czyli w skrócie 4E – takie miano otrzymał nowy projekt Arkus & Romet Group. Prototyp auta został pokazany szerokiej publiczności międzynarodowych targów motoryzacyjnych Eicma, które odbyły się w ubiegłym tygodniu w Mediolanie.

Jak podkreśla Romet, prezentacja 4E podczas włoskiej wystawy pozwoliła firmie na zebranie ocen i uwag na temat samochodu ważnych na etapie dostosowywania konstrukcji do potrzeb potencjalnych użytkowników.

Jako kontynuację badań rynku, polski producent zapowiedział udostępnienie 4E do jazd testowych. Już za kilka tygodni auto zostanie użyczone zainteresowanym za pośrednictwem Sieci Franczyzowej Romet Partner.

Jeśli 4E spodoba się potencjalnym klientom, Romet zamierza wprowadzić pojazd do oficjalnej sprzedaży. Wiemy, że nastąpi to najwcześniej wiosną, nie wiemy za to, ile będzie kosztować polski „elektryk” do miasta.

Komentarze (0)

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do tego wpisu.

Dodaj komentarz