Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Sprawdź politykę prywatności.

Peugeot 508 na ropę i prąd – premiera we wrześniu

Newsy - 30 sierpnia 2011

Choć hybrydy mają swoich zagorzałych przeciwników, trudno nie zauważyć, że ciągle ich przybywa. Już niedługo grupę spalinowo-elektrycznych aut zasili nowy model spod znaku lwa.

Mowa o Peugeocie 508 RXH, czyli „uterenowionej” wersji 508 kombi wyposażonej w układ hybrydowy przekazujący moment napędowy na wszystkie koła. O samochodzie tym dowiedzieliśmy się już co nieco w ubiegłym miesiącu, ale teraz producent zaproponował nam nowe dane techniczne i zdjęcia.

Układ napędowy RXH, łączący diesla z jednostką elektryczną, może pracować w jednym z czterech trybów – automatycznym, sportowym, w systemie 4WD oraz zero-emisyjnym. Ten ostatni pozwala jeździć bez zanieczyszczania środowiska naturalnego, ale wyraźnie ogranicza zasięg pojazdu.

Co ciekawe, tuż po wejściu na rynek ekologiczna limuzyna Peugeota zostanie zaoferowana w wersji limitowanej, której wyróżnikiem będzie unikalny lakier zewnętrzny oraz specjalna tapicerka ze skóry i alcantary. Na drogi wyjedzie 300 egzemplarzy tej edycji.Oficjalna premiera 508 RXH odbędzie się podczas zbliżających się wielkimi krokami targów we Frankfurcie. Sprzedaż ruszy wiosną przyszłego roku.

Komentarze (0)

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do tego wpisu.

Dodaj komentarz