Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Sprawdź politykę prywatności.

Opancerzone A8 L

Newsy - 16 lutego 2011

Dla najbardziej wymagających klientów Audi przygotowało opancerzone Audi A8 w przedłużonej wersji.

Model A8 L Security dysponuje bardzo mocnym motorem W12 o pojemności 6,3 litra i mocy 500 KM. Potężny silnik jest niezbędny, gdyż pojazd znacznie przytył – łącznie elementy zabezpieczające pasażerów ważą 1380 kilogramów.

A8 zostało wzmocnione w taki sposób, by wytrzymało ostrzał z broni ręcznej i eksplozje małych ładunków wybuchowych np. granatów. W razie rozszczelnienia się nadwozia, Audi przygotowało system odprowadzania dymu i gazu z wnętrza pojazdu. Nie zabrakło również zaawansowanego systemu gaśniczego i komunikacyjnego.

Atutem Audi A8 L Security jest również dynamika – w razie niebezpieczeństwa, samochód może osiągnąć 100 km/h w 7,3 sekundy, a prędkość maksymalną ograniczono do 210 km/h. W razie przebicia opon limuzyna jest w stanie utrzymywać prędkość nawet 80 km/h, a kierowca zachowa nad nim kontrolę. Sprzedaż opancerzonego Audi rozpocznie się w połowie roku. Ceny na razie nie zostały ujawnione, jednak można się domyślać, że prezydencka limuzyna będzie miała iście prezydencką cenę.

Komentarze (0)

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do tego wpisu.

Dodaj komentarz