Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Sprawdź politykę prywatności.

Odświeżony Jazz

Newsy - 18 lutego 2011

Honda ujawniła nową twarz swojego najmniejszego modelu – Jazz. Samochód został poddany kuracji odmładzającej przy okazji debiutu Jazz Hybrid.

Jazz przygotowany na 2011 rok charakteryzuje się przestylizowanymi zderzakami, kloszami reflektorów oraz dwoma nowymi kolorami wykończenia wnętrza. W wyposażeniu standardowym zawarto również system Magic Seats, który pozwala na wygodne składanie foteli.

Pod maską odnaleźć można dwa benzynowe silniki. Najmniejszy z nich generuje 90 KM z pojemności 1,2 litra, natomiast mocniejszy wariant 1.4 osiąga już 100 KM. Wersja hybrydowa – tak jak zapowiadano w Paryżu – będzie wyposażona w 1,3 litrowy silnik benzynowy o mocy 88 KM zespolony z elektrycznym silnikiem produkującym 14 KM. Moc przekazywana będzie na przednie koła za pośrednictwem bezstopniowej skrzyni CVT. Układ napędowy znany jest z modelu Insight.

„Zielony” Jazz jest w stanie przyspieszyć do setki w 12,6 sekundy, a na trasie może podróżować nawet 177 km/h. Podczas ostrej jazdy można jednak zapomnieć o deklarowanym zużyciu paliwa na poziomie 4,5 litra na 100 km. Ceny wersji hybrydowej nie zostały jeszcze ujawnione, ale za podstawową benzynową wersję trzeba dziś zapłacić prawie 49 tys. zł, a model 1.4 kosztuje aż 62,5 tysiąca.

Komentarze (0)

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do tego wpisu.

Dodaj komentarz