Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Sprawdź politykę prywatności.

Nowy Opel Zafira – pierwsze fakty, zdjęcia i video

Newsy - 18 maja 2011

Opel postanowił nie czekać z odsłonięciem pierwszych informacji i zdjęć nowej Zafiry do jesiennego salonu samochodowego we Frankfurcie. Dzięki temu możemy przyjrzeć się trzeciej generacji tego rodzinnego minivana już teraz.

Zgodnie z oczekiwaniami, pod względem stylistycznym auto jest rozwinięciem prototypu Tourer Concept odsłoniętego na marcowych targach w Genewie. Oznacza to, że mamy do czynienia z dynamicznie narysowaną karoserią o nowoczesnych detalach, która wieloma elementami (m.in. pasem przednim i przetłoczeniami bocznymi) mocno nawiązuje do pozostałych produktów Opla.

Nawiązania te widoczne są również we wnętrzu, które elegancki wygląd łączy z wieloma rozwiązaniami funkcjonalnymi, z systemem Flex7 na czele. Ten ostatni umożliwia szybką i bezproblemową aranżację 7-miejscowej kabiny pasażerskiej. Warto podkreślić, że podróżni drugiego rzędu mają do dyspozycji trzy osobne fotele, a za nimi kryje się przestrzeń bagażowa o pojemności aż 710 litrów.

Nowa Zafira będzie początkowo oferowana z pięcioma wersjami silnikowymi do wyboru. U boku trzech wariantów wysokoprężnego silnika 2.0 CDTI (o mocy 110, 130 i 165 KM) pojawią się dwa warianty „benzyniaka” 1.4 ECOTEC (rozwijające 120 i 140 KM). Nieco później do gamy dołączą odmiany z serii ecoFLEX oraz wersje napędzane gazem LPG oraz CNG.Najświeższy pomysł Opla na rodzinnego minivana zawita do salonów sprzedaży pod koniec bieżącego roku. Jak na razie, niemiecki producent nie ujawnił cen swojego nowego modelu.

Komentarze (0)

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do tego wpisu.

Dodaj komentarz