Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Sprawdź politykę prywatności.

Nowy Fiat 500 będzie produkowany w Tychach?

Newsy - 21 stycznia 2012

Informacje o planowanym zakończeniu produkcji Fiata Pandy w Polsce wywołały nie tylko obawy o przyszłość naszej fabryki, ale i pytania o to, czy koncern w ogóle zamierza kontynuować produkcję samochodów w naszym kraju.

Wśród wielu spekulacji i domysłów, wreszcie pojawiła się odpowiedź z ust samego prezesa Fiata na rynek amerykański, na targach motoryzacyjnych w Detroit. Olivier Francois przyznał, że niebawem możemy spodziewać się nowej 5-drzwiowej wersji Fiata 500, który być może będzie produkowany w tyskiej fabryce.

Debiut auta zaplanowano na targi motoryzacyjne w Genewie. Firma planuje globalną ekspansję tego modelu nawet do Stanów Zjednoczonych. Produkcja amerykańskiej wersji najprawdopodobniej będzie więc odbywać się w Meksyku, gdzie obecnie produkowane są Fiaty 500.

Jeśli wszystkie zapowiedzi się potwierdzą, być może rynek europejski będzie zaopatrywany przez naszą polską fabrykę Fiata w Tychach po zakończeniu produkcji Fiata Pandy. Oczywiście na domysłach się nie kończy, gdyż sam Sergio Marchionne, który w swojej wypowiedzi bardzo pozytywnie wyraził się o naszej fabryce, zadeklarował, że to najprawdopodobniej właśnie w naszym kraju ruszy produkcja nowego modelu.

Miejmy nadzieję, że plany Fiata nie ulegną zmianie i już wkrótce będziemy mogli pochwalić się naszym kolejnym, polskim Fiatem.

Komentarze (0)

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do tego wpisu.

Dodaj komentarz