Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Sprawdź politykę prywatności.

Nowa Kia Picanto odsłonięta

Newsy - 6 stycznia 2011

Ponad 7 lat po debiucie pierwszej generacji Picanto, Kia szykuje się do wprowadzenia na rynek całkowicie nowego modelu. Samochód trafi do europejskich salonów sprzedaży w drugiej połowie roku, ale już teraz mamy do dyspozycji jego oficjalne fotografie.

Nowe Picanto zostało wystylizowane przez europejskie studio Kii, mieszczące się we Frankfurcie. Zespół designerów, pod przewodnictwem Petera Schreyera, dokonał istnej rewolucji w stylistyce miejskiego hatchbacka. Auto zyskało na nowoczesności i stało się znacznie bardziej wyraziste.

Oprócz całkowicie nowego designu, nadwozie Kii Picanto zyskało także dodatkowe centymetry długości i rozstawu osi. Co ciekawe, w odróżnieniu od aktualnego modelu, nowa generacja będzie dostępna także w 3-drzwiowej, usportowionej wersji nadwoziowej.

Do napędu swojego najnowszego „mieszczucha”, Kia przewidziała cztery odmiany silnikowe. 1- oraz 1,2-litrowe jednostki dostępne będą na wybranych rynkach także w wersjach bi-fuel (z instalacją LPG) i flex-fuel (z instalacją umożliwiającą zasilanie metanolem). Charakterystyczną cechą wszystkich silników ma być rekordowo niski wskaźnik emisji CO2.

Światowa premiera nowego Picanto odbędzie się podczas najbliższej edycji salonu Geneva Motor Show. Auto zostanie pokazane szerokiej publiczności dokładnie 1. marca.

Komentarze (0)

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do tego wpisu.

Dodaj komentarz