Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Sprawdź politykę prywatności.

Niespodzianki od Audi – nowe S6, S7 Sportback i S8

Newsy - 31 sierpnia 2011

Audi ujawniło dziś dane techniczne i zdjęcia prezentujące aż trzy najnowsze modele. I to nie byle jakie, bo ze sportowej serii "S".

Na dwa tygodnie przed oficjalną premierą nowych aut na targach we Frankfurcie, niemiecka marka odsłoniła modele S6, S7 Sportback oraz S8 z rocznika 2012. Wszystkie trzy łączy jedno serce, a dokładnie 4-litrowy motor V8 z turbodoładowaniem, który jest wspólnym dziełem inżynierów Audi oraz konstruktorów Bentleya.

W S6 oraz S7 Sportback, nowa jednostka napędowa „wyciska” 420 KM mocy oraz 550 Nm momentu obrotowego. Wartości te wystarczają, aby „setkę” ujrzeć na prędkościomierzu po 4,8 sekundy w przypadku S6 sedan oraz 4,9 sekundy w przypadku S6 Avant oraz S7 Sportback.

Dzięki zastosowaniu systemu dezaktywacji cylindrów i układu start-stop udało się uzyskać rozsądne spalanie na poziomie 9,7-9,8 l/100 km.Nowe S8, czyli topowa wersja topowej limuzyny spod znaku czterech pierścieni została z kolei wyposażona we wzmocnioną odmianę nowego V8, która dostarcza dokładnie 512 koni mechanicznych oraz 650 niutonometrów. Dzięki tym wartościom ten niemały sedan pokonuje barierę 100 km/h po 4,2 sekundy i zużywa średnio 10,2 litra benzyny na 100 kilometrów.

Ze względu na potężną dawkę mocy i momentu obrotowego, w nowych modelach Audi z rodziny „S” nie mogło zabraknąć napędu na cztery koła Quattro, który opcjonalnie wyposażany będzie w sportowo zestrojony tylny mechanizm różnicowy.

Komentarze (0)

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do tego wpisu.

Dodaj komentarz