Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Sprawdź politykę prywatności.

Mini w stylu Rolls-Royce’a

Newsy - 18 kwietnia 2011

Chciałbyś sprawić sobie Rolls-Royce’a, ale zwyczajnie Cię na niego nie stać? Nic straconego! Za ułamek ceny możesz kupić inspirowane Rollsem… Mini.

Auto, o którym mowa, to 3-drzwiowe Mini w limitowanej wersji „Inspired by Goodwood”. Podczas, gdy nazwa nowej odmiany odnosi się do siedziby wspomnianego Rolls-Royce’a, nadwozie i wnętrze to dzieło projektantów pracujących dla Rollsa.

Z zewnątrz, edycję „Inspired by Goodwood” rozpoznamy po unikalnym lakierze karoserii (przygotowanym w dwóch wariantach – Diamond Black i Reef Blue), 17-calowych felgach o sportowym wzorze, a także specjalnych emblematach informujących o wersji modelu.Z kolei w kabinie pasażerskiej znalazły się elementy ozdobne wykonane z wysokiej jakości drewna orzechowego, przyciski wykończone lakierem fortepianowym, dywaniki z owczej wełny oraz ogromne połacie skóry – czarnej Nappa i jasnej określanej przez Rolls Royce’a nazwą „Cornsilk”.

A co znalazło się pod maską? Do napędu limitowanego Mini wykorzystano 1,6-litrowy, turbodoładowany silnik benzynowy zaczerpnięty z wersji Cooper S. Motor ten, generujący 184 KM i 240 Nm, pozwala przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 7 sekund i spala średnio 5,8 l/100 km.

Mini „Inspired by Goodwood” trafi na linie montażowe fabryki w Oxfordzie i zostanie wyprodukowane w ograniczonym nakładzie 1000 sztuk. Wiemy, że dostawy do klientów rozpoczną się za mniej więcej rok, ale nie znamy cennika luksusowego „malucha” z Wielkiej Brytanii.

Komentarze (0)

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do tego wpisu.

Dodaj komentarz