Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Sprawdź politykę prywatności.

Mini Rocketman Concept

Newsy - 25 lutego 2011

Choć wprowadzając do sprzedaży Countrymana, Mini wykroczyło wielkością poza segment typowych "mieszczuchów", wcale nie zapomniało o klasie najmniejszych aut. Dowodem na to jest ujawniony właśnie prototyp o nazwie Rocketman.

Nowy koncept nawiązuje swoimi rozmiarami do oryginalnego Mini sprzed pół wieku. Jego karoseria mierzy dokładnie 3419 mm długości, 1907 mm szerokości oraz 1398 mm wysokości. Sam wygląd zewnętrzny – z nowoczesnym oświetleniem, szklanym dachem i 18-calowymi felgami – bardziej przypomina jednak najświeższe produkty brytyjskiej firmy.

Do wnętrza Rocketmana dostajemy się poprzez otwarcie nietypowo zaprojektowanych drzwi. Te boczne wysuwają się na boki, zaś dwuczęściowe drzwi tylne podnoszą się do góry wraz z częścią dachu i wysuwają do tyłu. Nietrudno odgadnąć, że takie rozwiązanie ma nikłe szanse na wejście do produkcji.

Kabina pasażerska koncepcyjnego Mini oferuje miejsce dla czterech osób w układzie 3+1, znanym z Toyoty iQ. Wykończenie wnętrza należy uznać za ekskluzywne – zastosowanie znalazły tu bowiem takie materiały jak skóra, alcantara czy włókno węglowe. Futurystyczna deska rozdzielcza zwraca uwagę centralnym wyświetlaczem 3D.

Rocketman Concept, czyli „Mini bardziej mini” ma duże szanse na wejście do produkcji seryjnej. Trudno jednak spekulować, kiedy takie auto mogłoby pojawić się na rynku. Sam prototyp zadebiutuje już niedługo, bo na marcowej wystawie w Genewie.

Komentarze (0)

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do tego wpisu.

Dodaj komentarz