Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Sprawdź politykę prywatności.

Mercedes SLK 55 AMG w wersji a la Ducati

Newsy - 7 grudnia 2011

W listopadzie minął rok, od kiedy AMG podjęło współpracę z marką Ducati. Aby uczcić rocznicę, sportowy oddział Mercedesa postanowił przygotować specjalną edycję nowego SLK 55 AMG.

Edycja ta nosi nazwę Streetfighter, co jest bezpośrednim nawiązaniem do motocyklu Ducati Streetfighter 848. Podobieństwa nie kończą się oczywiście na nazwie – podobnie jak 848, limitowane SLK ma żółty lakier przyozdobiony czarnymi akcentami (głównie mowa o felgach).

Kontynuację unikalnej kolorystyki zewnętrznej znajdziemy w środku – kabinę zdobią fotele obszyte czarną skórą nappa i ozdobione żółtymi szwami, nakładki na progi z podświetleniem oraz aplikacje dekoracyjne z włókna węglowego.

Jak to zwykle bywa w edycjach specjalnych, modernizacje wyróżniające SLK 55 AMG z zewnątrz i wewnątrz nie poszły w parze z modyfikacjami mechanicznymi. Na szczęście, już w standardzie roadster Mercedesa jest piekielnie mocny i zabójczo szybki.

Dokładnie rzecz biorąc, jako najpotężniejszy model w historii SLK, 55 AMG ma pod maską 5,5-litrowy silnik V8 generujący 422 KM i 540 Nm, który zapewnia autu osiągi w postaci sprintu do „setki” w 4,6 sekundy oraz prędkości maksymalnej na poziomie ograniczonych elektronicznie 250 km/h.

Komentarze (0)

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do tego wpisu.

Dodaj komentarz