Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Sprawdź politykę prywatności.

Mercedes klasy A Concept – oficjalne dane i zdjęcia

Newsy - 7 kwietnia 2011

Precz z kształtami minivana! Wiemy już, że następna generacja Mercedesa klasy A nie odziedziczy po swoich poprzednikach nudnej bryły nadwozia w stylu minivana, a zamiast tego ozdobiona zostanie dynamicznie wystylizowaną karoserią typu hatchback.

Jak dokładnie wyglądać będzie nowy kompakt Mercedesa, tego jak na razie nie wiemy, ale wiemy już, jak wygląda prototyp zapowiadający kolejną A-klasę. Niemiecki producent ujawnił właśnie pierwsze fotografie i informacje dotyczące koncepcyjnego modelu.

Rzut oka na zdjęcia wystarczy, żeby dowiedzieć się, iż nowy prototyp spod znaku gwiazdy stanowi istny przełom stylistyczny w gamie najmniejszego Mercedesa. Jak widzimy, projektanci opatrzyli auto w 3-drzwiowe nadwozie o długiej masce i nisko położonym dachu, a detale stylistyczne dopasowali do najnowszych koncepcji designerskich, które znamy m.in. z modelu F800 Concept.

Podczas, gdy z zewnątrz klasa A Concept stanowi bezpośrednią zapowiedź modelu seryjnego, część wewnętrzna ma zbyt futurystyczne kształty jak na auto przedprodukcyjne. Jednak w takich elementach jak kierownica, zestaw wskaźników czy kratki nawiewów możemy doszukiwać się zapowiedzi seryjnych rozwiązań.

Koncepcyjny Mercedes został skonstruowany w oparciu o nową platformę techniczną MFA, która oznacza zastosowanie napędu na przednie koła („Mercedes Front-wheel-drive Architecture”). Rolę silnika pełni tu 4-cylindrowy „benzyniak”, wyposażony w bezpośredni wtrysk paliwa i turbodoładowanie, który z 2 litrów pojemności generuje 210 KM mocy. Motor ten połączono z dwusprzęgłową skrzynią biegów.

Prototyp zapowiadający kolejne wcielenie klasy A zostanie zaprezentowany szerokiej publiczności już niebawem, podczas tegorocznych targów Shanghai Auto Show. Modelu seryjnego, który konkurować będzie m.in. z Audi A3 i BMW serii 1, powinniśmy spodziewać się w przyszłym roku.

Komentarze (0)

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do tego wpisu.

Dodaj komentarz