Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Sprawdź politykę prywatności.

Hybrydowe BMW serii 5 zadebiutuje w Szanghaju

Newsy - 7 kwietnia 2011

Na nadchodzącym salonie samochodowym w Szanghaju BMW zaprezentuje hybrydową wersję napędową nowej serii 5. Model ten, oparty na "piątce" z przedłużonym rozstawem osi, opracowany został we współpracy z marką Brilliance – chińskim partnerem BMW.

Do napędu niemiecko-chińskiej hybrydy wybrano 215-konny silnik spalinowy oparty na technologii TwinPower Turbo oraz 94-konny silnik elektryczny. Ten ostatni czerpie energię ze specjalnie zaprojektowanej baterii umieszczonej w bagażniku.

BMW nie podzieliło się z nami informacjami na temat osiągów hybrydowej „piątki”, zdradziło natomiast szczegóły na temat zasięgu. Bez włączania jednostki spalinowej, auto potrafi przejechać 75 km, przy średniej prędkości 60 km/h. „Spalinówka” zwiększa zasięg o 400 km.

Choć odwiedzający targi w Szanghaju zobaczą hybrydową „piątkę” w wersji prototypowej, BMW już teraz planuje uruchomić produkcję seryjną. Ta powinna ruszyć za dwa lata, w Chinach.

Komentarze (0)

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do tego wpisu.

Dodaj komentarz