Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Sprawdź politykę prywatności.

Honda zapowiada premiery trzech eko-prototypów

Newsy - 15 listopada 2011

Nissan, Suzuki i Mitsubishi poinformowali już, co zaprezentują na tegorocznym salonie w Tokio, a teraz przyszła pora na Hondę. Na stoisku japońskiego producenta pojawią się m.in. trzy przyjazne środowisku koncepty.

Pod nazwą AC-X kryje się pierwszy z prototypów, o którym wiemy niestety niewiele. Honda poinformowała jedynie, że model ten jest komfortowym środkiem transportu do miasta i na trasę, a jego napęd stanowi układ hybrydowy typu plug-in.

Z fotografii AC-X’a możemy z kolei wywnioskować, że nadwozie auta kształtem nawiązuje do coupe, a wnętrze przypomina raczej statek kosmiczny niż konwencjonalny samochód. Warto podkreślić, że auto może być zwiastunem nowej generacji hybrydowego Insighta.

Drugi z prototypów – Micro Commuter – został już zaprojektowany wyłącznie do miasta. Świadczy o tym jego niewielkie nadwozie (z oryginalnymi „owiewkami” na koła), 2-osobowe wnętrze oraz napęd elektryczny, którego oficjalnych szczegółów nie znamy, ale możemy śmiało spekulować, że nie zapewnia on dużego zasięgu.

Trzecim studium, które zapowiedziała właśnie Honda jest model Small Sports EV Concept. Jak sama nazwa wskazuje, prototyp ten ma niewielkie nadwozie, sportowy charakter i napęd elektryczny. Poza tym wiemy jedynie tyle, że karoseria pozbawiona jest stałego dachu, a wnętrze pomieści kierowcę i jednego pasażera.

Tegoroczna edycja salonu samochodowego w Tokio rozpoczyna się 30 listopada. Wtedy też zadebiutują nowe prototypy Hondy.

Komentarze (0)

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do tego wpisu.

Dodaj komentarz