Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Sprawdź politykę prywatności.

Ford Focus Electric – fakty, zdjęcia i video

Newsy - 10 stycznia 2011

Przyszłość Forda Focusa rysuje się (przynajmniej wg zapewnień producenta) w bardzo pozytywnych barwach. Jedną z nich jest barwa zielona, która jednoznacznie kojarzy się nam z modną ostatnio ochroną środowiska.

Ford, idąc z duchem czasu, postanowił zafundować nowemu Focusowi ekologiczny wariant napędowy w postaci odmiany elektrycznej. Wersja ta zadebiutowała właśnie na targach Consumer Electronics Show w Las Vegas, a oto szczegóły na jej temat.

Zero-emisyjnego Focusa, styliści Forda wyróżnili z zewnątrz przeprojektowanym pasem przednim (z grillem przywołującym na myśl samochody Astona Martina), nowymi 17-calowymi felgami oraz portem ładowania baterii ze specjalnym podświetleniem.

Sercem Focusa Electric jest silnik potrafiący rozwinąć 123 KM mocy i 245 Nm momentu obrotowego. W układzie napędowym znajdziemy też specjalnie przygotowaną skrzynię biegów oraz zestaw baterii litowo-jonowych, opracowanych we współpracy z firmą LG Chem.

Jak napęd elektryczny będzie radził sobie w praktyce, tego jak na razie nie wiemy, Ford ujawnił jednak kilka suchych informacji na ten temat. Wg zapewnień amerykańskiej marki, elektryczny Focus pojedzie z maksymalną prędkością na poziomie 136 km/h, zasięg wyniesie 160 km, a ładowanie baterii trwać będzie 3-4 godziny.

We wnętrzu swojego elektrycznego kompaktu, Ford zastosował materiały pochodzące z recyklingu, specjalnie zaprojektowane zegary EcoGuide oraz system audio marki Sony. Nie zabrakło oczywiście innowacyjnej technologii MyFord Touch pozwalającej sprawdzić aktualny stan i zmienić parametry napędu elektrycznego. Co ważne, MyFord Touch został połączony z systemem MyFord Mobile, dzięki czemu kontrola i regulacja napędu może odbywać się zdalnie.

Póki co, elektryczny Ford Focus doczekał się swojej amerykańskiej odmiany, która będzie oferowana na tamtejszym rynku od końca tego roku. Europejski wariant ekologicznego modelu jest w trakcie przygotowań, a jego rynkową premierę zaplanowano na przyszły rok.

Komentarze (0)

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do tego wpisu.

Dodaj komentarz