Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Sprawdź politykę prywatności.

Fiesta ST Concept teraz także w wersji 5-drzwiowej

Newsy - 11 listopada 2011

Premiera Fiesty ST Concept w wersji 3-drzwiowej już za nami, teraz czeka nas oficjalna prezentacja odmiany z drugą parą drzwi. Zaplanowano ją na tegoroczny salon w Los Angeles.

Podobnie jak model z jedną parą drzwi, 5-drzwiową Fiestę ST Concept wyróżniono z zewnątrz body-kitem nadwoziowym, efektownymi felgami czy zmienionymi końcówkami wydechu. Nie mamy do dyspozycji zdjęć wnętrza, ale możemy śmiało spekulować, że kabina otrzymała kilka sportowych elementów, z fotelami Recaro na czele.

Nowy prototyp Forda przejął po swoim 3-drzwiowym odpowiedniku również układ napędowy. Oznacza to, że pod maską pracuje turbodoładowany silnik 1.6 rozwijający 180 KM i 240 Nm, a przenoszeniem momentu napędowego na przednie koła zajmuje się 6-biegowa przekładnia manualna. Do napędu mocniejszego niż w standardowych wersjach dopasowano utwardzone zawieszenie.

Przedstawienie kolejnej wersji nadwoziowej Fiesty Concept wskazuje, że debiut odmiany produkcyjnej zbliża się wielkimi krokami. Bardzo prawdopodobne, że takie auto zostanie odsłonięte w marcu, przy okazji motoryzacyjnych targów w Genewie.

Komentarze (0)

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do tego wpisu.

Dodaj komentarz