Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Sprawdź politykę prywatności.

Fiat sprzedaje udziały w Ferrari

Newsy - 17 listopada 2010

Kupując udziały w upadającym koncernie Chryslera, Fiat zagwarantował sobie szerokie perspektywy dotyczące współpracy z tym amerykańskim gigantem. Partnerstwo technologiczne w opracowywaniu nowych aut sprzyja rozwojowi obu koncernów, więc Włosi zamierzają kupować kolejne udziały Chryslera.

Aby zakup następnych udziałów był możliwy pod względem finansowym, Fiat zdecydował się sprzedać część udziałów posiadanych w Magneti Marelli (firmie produkującej części samochodowe) oraz Ferrari.

Decyzja o pozbyciu się części Ferrari przywołuje na myśl niedawne plotki o kupnie włoskiej firmy przez Volkswagena. Dziś wszystko wskazuje na to, że niemiecko-włoska transakcja jest rzeczywiście możliwa, ale Fiat pozostawi dla siebie pakiet większościowy w Ferrari.

Nabycie części udziałów Ferrari przez VW Group byłoby dość zaskakującą sytuacją, biorąc pod uwagę fakt, że pod skrzydłami niemieckiego koncernu znajduje się bezpośrednia konkurencja Ferrari, czyli Lamborghini, Porsche oraz Bentley.

Komentarze (0)

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do tego wpisu.

Dodaj komentarz