Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Sprawdź politykę prywatności.

Elektryczny Ford Focus oficjalnie zapowiedziany

Newsy - 6 stycznia 2011

Ekologia to we współczesnej motoryzacji bardzo popularne hasło. I choć jak na razie udział w rynku hybryd i "elektryków" jest niewielki, wszystko wskazuje na to, że wcześniej czy później "zielone" napędy wyprą rozwiązania konwencjonalne. Pomyślał o tym Ford, projektując nowego Focusa.

Jeszcze przed wprowadzeniem kompaktowego Forda na linie produkcyjne wiedzieliśmy, że auto doczeka się odmiany wykorzystującej napęd elektryczny. Teraz o ekologicznej wersji Focusa dowiedzieliśmy się nieco więcej.

Ford opublikował właśnie pierwsze teasery zwiastujące światową premierę elektrycznego Focusa. Co ciekawe, debiut auta nie odbędzie się podczas międzynarodowych targów w Detroit, a na wystawie Consumer Electronics Show w Los Angeles. Do premiery pozostało więc zaledwie kilka dni.

Choć Ford nie odsłonił nam szczegółowej specyfikacji technicznej ekologicznego modelu, wiemy już, że auto wyposażone będzie w akumulatory litowo-jonowe o pojemności 23 kWh, a zasięg wyniesie ponad 160 kilometrów.

Nowy Focus w wersji elektrycznej trafi do amerykańskich salonów sprzedaży jeszcze w tym roku. Rynkową premierę na naszym kontynencie zaplanowano na rok 2012.

Komentarze (0)

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do tego wpisu.

Dodaj komentarz