Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Sprawdź politykę prywatności.

Ekonomiczne sanie dla Świętego Mikołaja wg Forda

Newsy - 29 grudnia 2011

Jesteście ciekawi, ile kilometrów pokonuje Święty Mikołaj podczas swojej corocznej podróży z prezentami? A może tego, ile kosztuje taki wyjazd? Odpowiedzieć na te pytania postanowił Ford.

Amerykański producent samochodów oszacował, że świąteczna podróż Mikołaja obejmuje 200.237.360 kilometrów, a na marchewki służące jako pokarm dla reniferów potrzeba 122.000.000 funtów. To spora kwota, ale Ford ma na to rozwiązanie.

A są nim koncepcyjne sanie nawiązujące stylistyką do prototypu Evos i napędzane super-oszczędnym silnikiem. Ten ostatni stanowi zaprezentowany niedawno 1-litrowy, 3-cylindrowy „benzyniak” z rodziny EcoBoost. Według Forda, powinien on obniżyć koszty podróży Świętego Mikołaja do 12 milionów funtów.

Futurystyczne sanie według Forda zostały naszpikowane nowoczesną techniką – znalazł się w nich system automatycznego parkowania, układ kontrolujący sytuację przed pojazdem i hamujący w razie potrzeby (np. gdy sanie zbytnio zbliżą się do poprzedzającego samolotu) czy zestaw multimedialny SYNC (pozwalający Mikołajowi obsługiwać GPS, swobodnie kontaktować się z elfami, jak i zmienić aktualnie odtwarzaną piosenkę świąteczną).

Nam nie pozostaje nic innego jak pogratulować Fordowi ciekawego pomysłu na świąteczną reklamę silnika EcoBoost, a przy okazji życzyć Wam radosnych Świąt Bożego Narodzenia i bezpiecznego podróżowania!

Komentarze (0)

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do tego wpisu.

Dodaj komentarz