Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Sprawdź politykę prywatności.

Ekologiczne prototypy BMW zaprezentowane na video

Newsy - 3 sierpnia 2011

Dajemy Wam do dyspozycji bogaty zestaw filmików video przedstawiających ekologiczne prototypy rodem z Bawarii.

i3 Concept, który możemy podziwiać na powyższych filmikach, pod swoim niewielkim nadwoziem kryje elektryczny układ napędowy gwarantujący świetne osiągi (sprint do „setki” w niecałe 8 sekund) oraz dbałość o środowisko naturalne (emisja CO2 na poziomie 0 g/km). Miejskie przeznaczenie modelu podkreśla jego ograniczony zasięg, który szacuje się na 130-160 kilometrów.

i8 Concept, widoczny na dwóch powyższych materiałach video, jest z kolei agresywnie wystylizowanym supersamochodem, do którego napędu wykorzystano układ hybrydowy łączący 1,5-litrowy silnik benzynowy z jednostką elektryczną. Również i w tym przypadku znakomite osiągi (4,6 sekundy do „setki”, 250 km/h prędkości maksymalnej) idą w parze z perfekcyjnymi parametrami „eko” (spalanie wynosi 2-3 l/100 km, zaś emisja CO2 – 66 g/km).

Warto podkreślić, że zarówno i3 Concept, jak też i8 Concept nie należą do grupy prototypów o nikłych szansach na wejście do produkcji. Wręcz przeciwnie – wszystko wskazuje na to, że za dwa lata ujrzymy je w punktach dealerskich BMW.

Komentarze (0)

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do tego wpisu.

Dodaj komentarz