Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Sprawdź politykę prywatności.

Dwa kółka od Mini

Newsy - 26 kwietnia 2011

Był elektryczny skuter, teraz przyszedł czas na… składany rower – Mini udowadnia nam, że zna się nie tylko na samochodach.

Najnowsze „dwa kółka” spod szyldu Mini zostały celowo wyposażone w mechanizm składania – wszystko po to, aby rower można było zmieścić w mikroskopijnych bagażnikach brytyjskich „maluchów”. Co istotne, specjalnie zaprojektowana konstrukcja umożliwia składanie/rozkładanie w zaledwie kilka sekund.

Dzięki wykonaniu całej ramy z lekkiego aluminium, nowe dzieło Mini waży zaledwie 11 kilogramów. Zastosowane koła mają średnicę 20 cali, a napęd oferuje osiem przełożeń. Charakterystyczną cechą roweru jest jego kolorystyka – matową czerń zdecydowano się ozdobić neonowymi akcentami w postaci łańcucha i dzwonka. Tu i ówdzie umieszczono emblematy Mini, wprawne oko dostrzeże też flagi Wielkiej Brytanii.

Jak informuje nas brytyjska marka, „składak” został zaprojektowany dla klientów, którzy potrzebują środka transportu do przemieszczania się po zatłoczonych ulicach miasta. Rower wejdzie do sprzedaży w sierpniu i dostępny będzie w cenie 499 euro (niecałe 2000 złotych).

Komentarze (0)

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do tego wpisu.

Dodaj komentarz