Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Sprawdź politykę prywatności.

Citroen i Peugeot prezentują nowe auto elektryczne

Newsy - 5 października 2011

Francuski koncern PSA ma już na swoim koncie trochę aut elektrycznych (w tym Citroena C-Zero i Peugeota iOn), a teraz zaprezentował kolejny model tego typu. VELV – bo o nim mowa – zadebiutował na forum innowacji ADEME.

VELV cechuje się nadwoziem o niewielkich rozmiarach i nietypowych kształtach, wnętrzem mieszczącym kierowcę i pasażera oraz napędem elektrycznym złożonym z silnika o mocy 27 KM i akumulatora litowo-jonowego o pojemności 8,5 kWh.

Zaletą najnowszego dzieła PSA jest bardzo niska masa własna na poziomie zaledwie 640 kilogramów. Dzięki niej auto potrafi rozpędzić się do 110 km/h i przejechać 100 km na jednym ładowaniu baterii. Do miasta powinno wystarczyć.

VELV jest modelem prototypowym, a Francuzi nie zamierzają wprowadzać go do produkcji seryjnej. PSA planuje udostępnić auto tego pokroju flotom korporacyjnym oraz firmom zajmującym się wynajmem samochodów.

Komentarze (0)

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do tego wpisu.

Dodaj komentarz