Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Sprawdź politykę prywatności.

Citroen C1, Peugeot 107 i Toyota Aygo – face-lifting czy pudrowanie noska?

Newsy - 9 stycznia 2012

"Trojaczki z Kolina", czyli Citroen C1, Peugeot 107 i Toyota Aygo, doczekały się drugiego już face-liftingu. W ten sposób PSA i Toyota ponownie przedłużyły karierę rynkową miejskiego trio o kolejne parę lat.

We wszystkich trzech przypadkach zdecydowano się „przypudrować” nieco nadwozie, i we wszystkich przypadkach „makijaż” najlepiej widać z przodu. Pas przedni każdego z „trojaczków” otrzymał przeprojektowany zderzak przedni, zmieniony grill i światła LED do jazdy dziennej. Z zewnątrz poliftingowe modele można też rozpoznać po nowych felgach.

Zaglądając do środka C1, 107 i Aygo, modernizacji możemy szukać jedynie w nowych elementach wyposażenia – zmian stylistycznych brak. Drobne usprawnienia zastosowano natomiast pod maską każdego z aut – dzięki nim 1-litrowy, 3-cylindrowy „benzyniak” napędzający przednie koła zużywa mniej paliwa (średnie spalanie ustalono na 4,3 l/100 km) i mniej truje środowisko (emisja CO2 wyniosła 99 g/km).

Ponownie odmłodzone „trojaczki z Kolina” (bo tam są produkowane) zostaną odsłonięte szerokiej publiczności podczas najbliższego salonu samochodowego w Brukseli, który rozpoczyna się już 10 stycznia.

Komentarze (0)

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do tego wpisu.

Dodaj komentarz