Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Sprawdź politykę prywatności.

Chevrolet Sonic, czyli Aveo dla Amerykanów

Newsy - 13 grudnia 2010

Wprowadzając do sprzedaży Aveo, Chevrolet chciał nawiązać skuteczną walkę o europejskiego klienta. Mały "Chevy" nie zawojował jednak segmentu B, ustępując pola takim modelom jak Skoda Fabia, Volkswagen Polo czy Toyota Yaris. Lekarstwem na radykalną zmianę tej sytuacji ma być całkowicie nowe wcielenie Aveo.

Najnowsza generacja miejskiego Chevroleta doczekała się już swojej europejskiej premiery (podczas tegorocznego salonu w Paryżu), a teraz czeka na debiut w Ameryce Północnej. Co ciekawe, amerykańscy nabywcy nowego modelu nie ujrzą w cenniku nazwy „Aveo”.

Podczas, gdy na naszym kontynencie następca Aveo oferowany będzie jako Aveo, po drugiej stronie Atlantyku sprawa związana z nazewnictwem nie będzie już taka prosta. Aveo ujrzymy w Kanadzie i Meksyku, ale w USA samochód dostępny będzie jako model Sonic.

Sonic stanowi nowy początek dla Chevroleta w segmencie małych samochodów – powiedział Chris Perry, wiceprezes ds. marketingu w Chevrolet USA. Nowy samochód jest przestronny, stylowy i zapewnia dużo frajdy z jazdy, a Sonic to młoda i pełna energii nazwa, która pomaga przekazać charakter pojazdu.

Chevrolet Sonic produkowany będzie od przyszłego roku w fabryce General Motors zlokalizowanej w Michigan.

Komentarze (0)

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do tego wpisu.

Dodaj komentarz