Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Sprawdź politykę prywatności.

Auto prawdę Ci powie

Publikacje - 14 maja 2014

Co o mężczyźnie mówi jego auto? Po tej lekturze nic się przed Tobą nie ukryje.

Kolor nadwozia

Dla psychologów kopalnia wiedzy o człowieku. Dowody? Proszę bardzo. Badania rynku samochodowego w USA, pokazały, że istnieje zależność między kolorem posiadanego auta a nastawieniem do życia.

Właściciele aut w kolorach białym, granatowym i srebrnym okazali się najbardziej zadowoleni z życia wśród prawie 3 tysięcy ankietowanych kierowców. Samochód czerwony, czarny czy biały posiadali panowie, którzy byli pewni swojej pozycji i własnej osoby. Właściciele aut czerwonych i żółtych mają silny temperament, ale nie należą do urodzonych optymistów. Z kolei ci, którzy wybierają lakier niebieski lub żółty, lubią być adorowani. Biały sugeruje, dobry gust i elegancję, uczciwość.

Twój chłopak jeździ czarnym Mercedesem, Volvo, BMW? Spójrz na dyplomatów albo raczej ich kierowców. Jazda w nocy, o północy, w dyskretnej limuzynie… W tym związku na pewno czeka Cię nocne życie. W parze, solo, w różnych konfiguracjach z różnymi ludźmi. Według raportu Axalta 2013, szary był najbardziej popularny wśród kupujących auta klasy średniej. Kierowca takiego samochodu nie lubi się wyróżniać. Ktoś, kto preferuje brąz, chce żyć swoim życiem. Uważaj na odcienie oranżu. W Stanach utarło się, że jeśli jedziesz pomarańczowym MINI, mówisz: „zbieram na posag dla dzieci”, co oznacza, że jesteś po prostu skąpy.

Model auta

Sportowe cabrio, rodzinne kombi, dostojna limuzyna. Jaki samochód ma Twój facet? Dr Tony Little z University of Stirling twierdzi, że mężczyznom, którzy kupują drogie sportowe auta, bardziej zależy na przelotnych romansach niż na stałych związkach. Często przeżywają kryzys wieku średniego. Jeden na trzech właścicieli porsche przyznaje, że nie tylko chce zwrócić na siebie uwagę, stać się atrakcyjniejszym dla kobiet, ale też czuje się młodszy.

Nie skreślaj od razu faceta, który jeździ fiatem 500 czy smartem, peugeotem 107, citroenem C1. Miejski maluch to dziś dowód, że jego właściciel podąża z duchem czasu, jest trendy i dba o środowisko. W jego garażu gości auto z logo BMW, Infiniti, Mazdy i Mercedesa? Masz do czynienia z poważnym partnerem w interesach.

– Jeśli przed jego domem stoi pick-up lub czarny SUV, możesz powiedzieć do siebie: oto człowiek, który może mi pomóc przewieźć meble, kupi duże prezenty w IKEA i pomoże wyremontować mieszkanie – zapewnia Peter Marsh, psycholog z Uniwersytetu w Oksfordzie i autor książki „Pasja jazdy”.

Faceci, którzy chcą samochodów 4 x 4, podświadomie pragną ucieczki od przyziemnej rzeczywistości, a auta te w reklamach najczęściej eksponowane są jako antidotum, na stres, dające poczucie wolności, umożliwiające podróż po najdalszych zakątkach, najdzikszych lasach, stepach, w nierównym terenie. Kierowca 4 x 4 nie chce jechać obok ciebie, chce cię spacyfikować. Ukryty komunikat przekazywany przez tego typu auto brzmi: „nie wchodź mi w drogę”.
I wreszcie….

Styl jazdy

Twój facet jeździ za szybko, krzyczy i przeklina innych kierowców? Ktoś, kto czytał trochę o płci mózgu, szybko rozszyfruje, że tłumi w sobie sporo frustracji. Jeździ wolno? Zdradza, że jest niezdecydowany i ostrożny w życiu.

Oczywiście nie zapomnij przyjrzeć się samemu mężczyźnie. Zadawanie pytań też może być pomocne w poznawaniu go 🙂

Komentarze (0)

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do tego wpisu.

Dodaj komentarz