Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Sprawdź politykę prywatności.

Audi R5 produkcyjną odmianą prototypu e-Tron?

Newsy - 2 listopada 2010

Sportowymi prototypami z serii e-Tron, Audi rozgrzało serca największych miłośników motoryzacji. Z pozoru nudny i słaby napęd elektryczny/hybrydowy stał się częścią składową agresywnie wystylizowanej i niesamowicie dynamicznej całości.

Wśród koncepcyjnych aut spod znaku czterech pierścieni znalazły się modele e-Tron Concept oraz e-Tron Spyder Concept. Ich sportowy charakter „ubrany” w kompaktowe nadwozie natychmiast określono wizją tego, czego możemy oczekiwać od przyszłych modeli marki Audi.

Nieoficjalne informacje krążące po sieci wskazują, że prototypowy e-Tron doczeka się swojego produkcyjnego odpowiednika w postaci modelu R5. „R-piątka” miałaby być połączeniem dynamicznego designu, lekkich materiałów i niebanalnych osiągów.

Wdając się w szczegóły internetowych pogłosek, możemy dowiedzieć się, że auto mierzyć będzie niecałe 4 metry długości, a za jego napędzanie odpowiadać będzie 350-konny motor benzynowy z TT-RS. Zgodnie z obecnymi trendami w motoryzacji, w gamie napędowej powinniśmy znaleźć też hybrydę.

Dla tych, którym koncepcja Audi R5 przypadła do gustu i już teraz szykują się do jego zakupu, nie mamy niestety dobrych wiadomości – debiutu rynkowego takiego auta możemy spodziewać się najwcześniej za kilka lat.

Komentarze (0)

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do tego wpisu.

Dodaj komentarz