Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Sprawdź politykę prywatności.

Artega SE Concept odsłonięta podczas Geneva Motor Show

Newsy - 9 marca 2011

Tegoroczna edycja autosalonu w Genewie obfituje wręcz w premiery samochodów z napędem elektrycznym. Jedną z nich jest Artega SE (Sport Electric) – prototypowe coupe łączące znakomite osiągi z doskonałymi parametrami ekologicznymi.

W układzie napędowym nowej Artegi znalazły się dwa silniki elektryczne, generujące łącznie 380 KM, oraz polimerowy akumulator litowo-jonowy będący w stanie przechować 37 kWh energii. Dzięki zamontowaniu jednostek elektrycznych na tylnej osi, inżynierom udało się osiągnąć znakomity stosunek masy – 57 % z 1400 kg przypadło na przód, zaś 43 % – na część tylną.

Tak skonstruowana całość umożliwia kierowcy przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,3 sekundy i rozpędzenie się do ponad 250 km/h. SE potrafi przejechać bez ładowania 300 km, przy czym producent zaznacza, że bardziej realna wartość – ze względu na potencjał napędu kryjący się pod pedałem gazu – to 200 km.

Warto dodać, że Artega SE wcale nie musi pozostać jedynie prototypem. Niemiecka marka rozważa wprowadzenie elektrycznego modelu do produkcji, która miałaby wynieść 500 sztuk rocznie.

Komentarze (0)

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do tego wpisu.

Dodaj komentarz