Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Sprawdź politykę prywatności.

2,2 l/100 km, czyli Toyota Prius w nowej wersji

Newsy - 17 sierpnia 2011

15 września podczas autosalonu we Frankfurcie Toyota pokaże produkcyjną odmianę Priusa w długo oczekiwanej wersji PHEV (Plug-In Hybrid Electric Vehicle). Już teraz mamy pierwsze dane na jej temat.

Najważniejsza z opublikowanych informacji dotyczy zużycia paliwa – według japońskiego producenta, na przejechanie 100 kilometrów nowa odmiana Priusa potrzebuje zaledwie 2,2 litra benzyny. Rekordowo niska jest także emisja dwutlenku węgla – średnio 49 g/km.

W jaki sposób inżynierom Toyoty udało się uzyskać tak rewelacyjne parametry ekonomiczne? Odpowiedź na to pytanie tkwi w nowym akumulatorze litowo-jonowym, który umożliwia przejechanie 20 km wyłącznie w trybie elektrycznym przy prędkości do 100 km/h (po pokonaniu tego dystansu napęd przełącza się w tryb hybrydowy).

Naładowanie litowo-jonowej baterii w pełni trwa 90 minut przy użyciu gniazdka 220V lub 3 godziny przy wykorzystaniu gniazdka 110V. Jak to wszystko będzie działać w rzeczywistości dowiemy się wiosną przyszłego roku, kiedy to Prius PHEV zawita na europejski rynek.

Komentarze (0)

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do tego wpisu.

Dodaj komentarz